شرکت لیزر ترکیب گاز البرز

شرکت لیزر ترکیب گاز البرز (سهامی خاص) با مجوز صنعتی شماره 75495 از وزارت صنایع و معادن به منظور فعالیت  درزمینه ترکیب انواع گاز های صنعتی و پزشکی و همچنین طراحی ایستگاه های تولید هوای پاک با استفاده از ترکیب گازهای نیتروژن و اکسیژن با نسبت های معین و با بهره گیری از تکنولوژی میکس(موضوع ثبت اختراع شماره38606083 مورخ 86/06/04) تاسیس گردید.
مدیریت و متخصصین شرکت با نگاه به توانمندی ها و تلاش های به سامان و سنجیده ی خود(R&D) توانستند در تولید انواع گازهای ترکیبی در هر دو حوزه تخصصی (Premix) و فوق تخصصی (PPM) در حد استاندارد های جهانی  و با کیفیت مطلوب به انجام برساند. این امر با لحاظ اصل مشتری محوری و با ارایه خدمات فنی و مهندسی استاندارد و با کیفیت موجب شده تا اعتماد مصرف کنندگان محترم را فراهم نماید.
همچنین در عرضه گاز های پزشکی نیز که از حساسیت بسیار بالایی برخوردار هستند -بدلیل ارتباط مستقیم با سلامت انسان ها به عنوان مصرف کنندگان نهایی- متخصصین شرکت توانسته اند در این حوزه با تولید و عرضه محصولات با کیفیت استانداردهای جهانی و مدیکال و پس از آن فعالیت نماید.
مختصری ازخدمات اجرایی و تولیدات این شرکت به شرح زیر است:
*تولید انواع مخلوط های گازی استاندارد برای مصرف لیزر های اگزایمر پزشکی
کاربرد:جراحی قرنیه (PPK,LASIK ) عملیات لازم برای تهیه مخلوط هایی به بهره گازی (Ne_He _Ar_F2)با نسبت های معین که به دلیل الکترو نگاتیو شدن هالوژن از حساسیت ویژه برخوردار است،بنابراین تمام مراحل میکس با دقت و کنترل های لازم انجام میگردد.میکس این نوع مخلوط های گازی دقیق،با رعایت استاندارد ها توسط متخصصین شرکت انجام میگردد.
*تولید انواع مخلوط های گازی استاندارد برای مصرف لیزر های( Co2)صنعتی
کاربرد:برش،جوشکاری و فرآیند مواد
ترکیبات گازی 3مولفه ای (N2_Co2_He) و ترکیبات گازی 6مولفه ای (O2_He_N2_Xe_Co_Co2) با نسبت های معین برای مصرف لیزر های( Co2) با رعایت استانداردهای لازم توسط متخصصین شرکت انجام میگیرد.
* تولید انواع گازهای ترکیبی استاندارد در مقیاس(PPM)
کاربرد:
1_صنایع پتروشیمی
2 _آزمایشگاه ها
3_دستگاه ها و تجهیزات کالیبراسیون
* تولید گازهای  یکبار مصرف (SF6) با مجوز وزارت محترم بهداشت ودرمان و تجهیزات پزشکی
کاربرد:جراحی شبکیه چشم(ویتراکتومی)
*تولید انواع ترکیبات گازی برای مصارف خاص
کاربرد:سیلندرهای غواصی با بهره گازی (He_N2_O2)
*فعالیت و توانمندی تخصصی شرکت:
توانایی آنالیز و تعیین دقیق نسبت ترکیب هر یک از گازهای موجود در میکس و تعیین خلوص آنها با روش کروماتوگرافی گازی_ اسپکترومی جرمی (GC_MS) توسط متخصصین شرکت.